شرکت طراحی سایت رادرایانه

طراحی وب سایت در اهواز

 
 

مشکلات اندروید

یک شنبه 01 اسفند 1395

طبیعتا هیچ چیزی نمی‌تواند که به طور مطلق عالی باشد وبالاخره هر چیزی مشکلی دارد. گوشی‌های اندرویدی هم از این امر مستثنی نبوده و مشکلاتی دارند که باعث اذیت کاربران می‌شود. این مشکلات می‌توانند در زمینه‌‌های مختلفی مثل باتری، اینترنت، هنگ کردن گوشی و … باشند. در این سری پست‌ها قصد داریم که مشکلات اندروید را همراه با راه حلشان در اختیارتان قرار دهیم.

خالی شدن باتری

کاربران بسیار زیادی مشکلات باتری گوشی هوشمند خود و زود خالی شدن آن را گزارش داده و از آن ناراضی می‌باشند. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر باتری گوشیتان، تغییر مکان و تغییر تنظیمات روشنایی گوشی می‌باشد. وارد بخش تنظیمات گوشی شده و Location را انتخاب کرده و سپس Battery-saving را انتخاب کنید. در مورد روشنایی گوشی هم از روشنایی خودکار یا همان auto-brightness استفاده نکنید. و به جای آن خودتان به طور دستی روشنایی صفحه نمایش را تنظیم کرده و آن را در مقداری قرار دهید که برای چشمانتان مناسب باشد.

آهسته شدن و یا هنگ کردن رابط کاربری

گوشی‌ها معمولا با پر شدن حافظه‌شان آهسته می‌شوند. سعی کنید که برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید حذف کنید و تصاویر خود را هم به یک کارت اس دی و یا لپ تاپ منتقل کنید تا فضای گوشی‌تان زیاد گرفته نشود. همچنین برنامه‌های باز را که استفاده نمی‌کنید ببندید، حافظه کش (cache) برنامه‌ها را پاک کنید و سعی کنید که از والپیپرهای لایو استفاده نکنید.

برای پاک کردن کش برنامه‌ها می‌توانید در قسمت تنظیمات، App را انتخاب کرده و برنامه مورد نظر را در آنجا انتخاب کرده و با گزینه Clear Cache حافظه کش برنامه را پاک کنید.

مشکلات مربوط به اتصال گوشی

اگر با وای‌فای، بلوتوث و یا وصل شدن به شبکه‌های تلفنی و اپراتورها مشکل دارید، به مدت ۳۰ ثانیه حالت پرواز یا همان Airplane mode را انتخاب روشن کرده و سپس آن را خاموش نمایید. همچنین می‌توانید خود وای فای و یا بلوتوث را هم یک بار روشن و خاموش کنید. بعضی مواقع این مشکل به همین راحتی حل می‌شود

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه